logo Facebook
i slova jsou činy

Daniela Písařovicová: KDYŽ SE ROZESMĚJETE PŘI ZPRÁVÁCH A DIVÁK VÍ, ČEMU SE SMĚJETE, TAK TO OCENÍ

02. dubna 2018 13:00

Nejmladší tvář hlavní zpravodajské relace České televize Události se jmenuje Daniela Písařovicová. Absolventka Vysoké školy ekonomické pracuje ve veřejnoprávní televizi od září 2006. Moderovala (s Davidem Borkem) ranní Studio 6, poté byla reportérkou tehdy nově vznikající Ekonomiky ČT24, moderovala také Interview ČT24. Od června 2013 uvádí Události. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii „Objev roku“. Hrávala v hudebních kapelách, například v „Zanthii“. Před kamerou zkusila i herectví – hrála reportérku ve Slečně Flintové a Případu pro exorcistu. Tentokrát se role vyměnily – ekonom Lukáš Kovanda, kterého zpovídala před časem Daniela Písařovicová, si ji pozval k novému rozhovoru Českých médií.

Svou cestu na obrazovku si dobře pamatuje, „Drze jsem poslala životopis bez jakýchkoliv mediálních zkušeností tehdejšímu (i dnešnímu) řediteli zpravodajství Zdeňkovi Šámalovi. Domluvili jsme se, že to zkusím jako elév a že se uvidí, jak se moje cesta bude odvíjet.“

V rozhovoru mimo jiné pochválila kolegyni Světlanu Witowskou, za odvahu, se kterou skočila rovnýma nohama do prezidentské debaty. A ocenila vysokou kvalitu, se kterou debatu moderovala. Sama by si na politickou diskusi nejvyšší úrovně netroufla. Řeč přišla i na rivalitu ve zpravodajství České televize.

Celý rozhovor Lukáše Kovandy s Danielou Písařovicovou můžete vidět na Českých médiích již v pondělí odpoledne!